Zobrazit sekce

Praha 11 pomáhá Ukrajině, zapojte se i VY!

 

Stejně jako mnoho dalších organizací či jednotlivců se i městská část Praha 11 snaží od vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině pomáhat napadené zemi a jejím občanům. Do pomoci se můžete zapojit také Vy – nově i přispěním na transparentní účet, který byl pro tyto účely založen, nebo využitím speciální inzertní stránky.

 

Transparentní účet založila městská část ve spolupráci s Jihoměstskou majetkovou a.s. s cílem využít zde shromážděné prostředky k financování aktuálních potřeb ukrajinských občanů, kteří před válkou ve své zemi uprchli do České republiky.

 

Přispět lze libovolnou částkou, transparentní účet naleznete pod číslem 6148117309/0800 (majitelem účtu je Jihoměstská majetková a. s.)

Vybrané prostředky budou použity na nákup zdravotních a hygienických potřeb, základních potravin a školních pomůcek pro ukrajinské uprchlíky na území naší městské části.

 

Chcete nabídnout konkrétní pomoc?

Inzerujte ji na nové stránce!

Pro lepší koordinaci pomoci také městská část Praha 11 spustila na svém webu speciální inzertní stránku. Najdete na ní konkrétní věci či služby poptávané ze strany ukrajinských občanů, kteří se nyní kvůli válce nachází v Česku, a zároveň zde konkrétní formy pomoci můžete inzerovat. Ať už se Vaše nabídka týká ubytování, poskytnutí oblečení nebo třeba překladatelských služeb, přes inzertní stránku se nejlépe dostane k těm, kdo ji rádi využijí.

 

Inzerci naleznete na úvodní stránce webu městské části v záložce Pomoc Ukrajině nebo na

odkazu www.praha11.cz/inzerce.

 

 

„Naší městské části se tak podařilo unikátním způsobem propojit potřeby ukrajinských uprchlíků s těmi, kdo jim chtějí poskytnout pomoc nebo součinnost. Usnadněním celého procesu zprostředkování pomoci se mimo jiné snažíme motivovat běžnou veřejnost, aby se do ní více zapojila. Ze stejného důvodu jsme rovněž zveřejnili výzvu k pomoci na několika jihoměstských reklamních plochách, které nám byly na základě dohody s partnery poskytnuty zcela ZDARMA,“ uvedl starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti).

 

 

Děkujeme všem, kdo se na pomoci podílejí.